Proč terapie

Je jedno kým jste a jaké máte postavení ve společnosti. Pokud se totiž dostanete do osobní krize, jdou všechny tyto povrchní věci stranou. Všichni máme zdroj sami v sobě a jen my jsme schopni se uzdravit. Každý jsme na tento svět přišli s nějakým záměrem a karmou. Někdo to má lehké a někdo táhne těžký balvan celý život, ale vždy je nám naloženo přesně tolik, kolik dokážeme unést.

Pokud jste se tedy dostali do bodu, kdy nevíte kudy kam, neustále do kola se vám opakují stejné situace a říkáte si, že už to znovu nechcete zažívat, pak je čas na změnu. Tou změnou jste VY sami. To vy sami se potřebujete změnit, zapracovat na sobě a uzdravit si svá bolavá místa a prožitky, aby se vám tyto situace už neopakovaly. Odpovědi na dané problémy máme všichni v sobě.

Sama jsem si tím prošla a tudíž vím, jak je těžké v tom být sám a nejednou mi dost pomohl právě terapeut. Ne vždy se můžete svěřit rodině, partnerovi, kamarádům…a hlavně to, že to někomu řeknete vám přinese jen dočasnou úlevu. Je potřeba jít totiž do hloubky a rozpomenout se v našem podvědomí, odkud pochází ty všechny bolesti, strachy, paniky….a k tomu právě slouží terapie.

Mohu vám tedy být průvodcem na cestě k uzdravení, pomohu vám najít příčinu, ale samotnou práci na sobě už musíte udělat jen vy sami.

A děti? Do 9ti let jsou děti napojené na mámu. Takže pokud vás děti „zlobí“, vytrapují nebo si prostě s nimi nevíte rady, tak je to téměř vždy vaše zrcadlo a odráží jen vaši situaci a vaše pocity. Navíc děti narozené po roce 2000 jsou prostě jiné. Mají větší napojení na zdroj, na intuici, mají ve věcech dost často jasněji, než my. Po 9.roce věku je pak možné u nich již praktikovat samostatné terapie nebo regrese.

O čem jsou regrese?

Regresní terapie je forma psychoterapie, která se zaměřuje na průzkum a řešení problémů a traumatu pomocí návratu k předešlým událostem nebo vzpomínkám, které mohou být příčinou současných obtíží. Terapeut vede klienta zpět v čase (dětství, prenatální období, minulé životy atp.), aby prozkoumal a porozuměl událostem či situacím, které mohou být spojeny s jeho současnými obtížemi. Cílem je dosáhnout emocionálního uzdravení a zmírnit symptomy prostřednictvím porozumění minulosti a transformace negativních vzorců chování a myšlení.

Jak to tedy probíhá?

Před terapií vám pošlu dotazník, který je pro mě důležitý ohledně informací o vás a také abych se na naše setkání mohla připravit a náš společný čas byl věnován pouze samotné práci.

Regresní terapie se provádí v leže a je potřeba mít zavázané oči, třeba šátkem. Uvedu vás do hluboké relaxace, nikoliv hypnózy, jak si někteří myslí. Tedy budete stále při vědomí. Poté se podíváme do vašeho vnitřního světa, kde budete prozkoumávat své vědomě zapomenuté vzpomínky a události z minulosti. Já vám u toho poskytuji pomoc a podporu při vyrovnávání se s emocemi a traumatickými zážitky, nemusíte se tedy ničeho obávat. Součástí terapie je také přijmutí svých stinných stránek.

Berte prosím v úvahu, že během terapie i po ní, se mohou dostavit silné emoce, pláč, vztek a je to jedině dobře. Těmito procesy totiž dochází k uzdravování a propouštění traumat uložených tam někde hluboko ve vás. Kapesníky si tedy brát s sebou nemusíte, je to pracovní nástroj, který je u mě vždy k dispozici  🙂

Terapie trvají většinou 2-4 hodiny. Někomu stačí jedno sezení a jiný jich potřebuje více. Vždy vám vaše intuice a tělo napoví.

Po terapii jsem vám k dispozici na emailu nebo telefonu, pokud budete mít další otázky.